В северен Урал, в един от най-отдалечените кътчета на света, гордо стърчат седем каменни тотема по средата на нищото.
Повече от 200 милиона години природата се е старала върху формата им, за да достигнат до височини от 30 до 42 метра. Носят името Мань-Пупу-Нёр (което в превод означава “малките планини на боговете”) се намират в отдалечен район на Репиблика Коми. Освен тяхното място и техните размери те са и с причудливи форми, стеснявайки се в основата.
Преди 200-300 милиона години на тяхно място е имало планина, но с течение на времето ерозията, причинена от дъждове, вятър, лед е опоскала почти всичко, с изключение на тези седем оцелели ветерани. В Урал, където се намират и най-старите планини в света, има и други подобни форми, но не могат да се мерят по размери и зрелищност на Мань-Пупу-Нёр.
Достъп до тях са имали единствено шаманите от народа манси. Една от легендите разказва, че на времето шаман бил спрял шест гиганта, които се опитвали да прекосят планината, със заклинание, което ги превърнало в камъни. Заклинанието не пропуснало и него, и той станал седмият камък (те са в група от 6 а седмият е по-дистанциран).
Сезоните обличат камъните в различни дрехи през годината. За съжаление начините да ги видите на живо са ограничени, освен ако нямате хеликоптер или екип, който да ви закара там.